Noční požár střechy rodinného domu na Břeclavsku způsobil milionové škody

foto: HZS JMK

BŘECLAV – V noci ze soboty na neděli zasahovaly hasičské jednotky u požáru střechy rodinného domu na Břeclavsku. Událost se obešla bez zranění, škody jsou však vysoké.

V článku jsme uváděli, že sobota byla plná zásahů. Situace se nezměnila ani v noci. Do půlnoci vyjely jednotky ještě k pěti událostem. Jednou z nich byl požár přízemního řadového rodinného domu v obci Velké Bílovice ohlášený ve 22.50 hodin. „Plameny zasáhly a zničily střechu a střešní konstrukci domu. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na sousední objekt. Na místě pracovaly 4 hasičské jednotky, které s nasazením pěti vodních proudů dostaly požár pod kontrolu asi 30 minut před půlnocí,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Z objektu hasiči evakuovaly vozidlo a 3 motorky. Obyvatelům domu se podařilo včas dostat do bezpečí. „ Zásah byl na místě ukončen před druhou hodinou ranní. Podle našeho vyšetřovatele půjdou škody do milionů. Přesná částka je předmětem vyšetřování, stejně jako příčina vzniku požáru,“ doplnil Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.