Šéf se bál o zdraví svého zaměstance, ten byl však pod obraz

Ilustrační foto

BRNO – V obchodě se stavebním materiálem v severozápadní části města našel nadřízený svého zaměstnance bezvládně ležet na podlaze. Obával se o jeho zdraví, důvod mužovy indispozice byl ale jiný – opil se do němoty.

Šéf ihned zavolal záchrannou službu, ta za malou chvíli zjistila, že zaměstnanec nemá zdravotní potíže, ale je opilý. K domněnce přispělo také to, že z jeho dechu byl cítit alkohol a muž měl potíže s artikulací. Zdravotníci přivolali strážníky a požádali je o provedení dechové zkoušky. Tu pracovník odmítl. Na místě, kde ležel, se povalovaly dvě láhve od alkoholu, jedna prázdná a v druhé chyběla půlka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Pracovník zamířil za asistence hlídky na záchytnou stanici, kde nadýchal téměř tři promile,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Vzhledem k tomu, že jeho náplní práce je také manipulace s motorovou pilou, podezřením z porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek se bude zabývat správní orgán.