Nabídl seniorce pomoc s taškou. Zdánlivý dobrodinec ale měl nekalé úmysly

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO – Velmi nečestně se v minulém týdnu zachoval zatím neznámý pachatel v Brně. V Benešově ulici potkal dvaaosmdesátiletou ženu, která se pohybovala za pomocí berlí, a nabídl se, že jí pomůže s taškou.

Seniorka mu tak s díky své zavazadlo předala. Ihned co tašku převzal, vzal padouch nohy na ramena a zmizel. Mimo různé osobní věci přišla žena i o své doklady a peněženku s hotovostí. Více štěstí měla jednapadesátiletá žena v Brně Zábrdovicích. I ta nesla těžkou tašku a pohybovala se o holi. Na ulici potkala známou od vidění, kterou poprosila, jestli by jí nehodila nákup domů. Oslovená ochotně tašku převzala a učinila doslova to, o co byla požádána. Poblíž místa byl opouštěný byt, do kterého oknem vhodila tašku s nákupem a utekla. „Nešťastná žena nebyla schopná se ke své tašce dostat, proto volala policisty. Ti ji samozřejmě, v duchu hesla pomáhat a chránit k nákupu zpět pomohli,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.