Těžce postižení budou bydlet v pronajatém bytě na Cejlu

Ilustrační foto

BRNO – Spolek Domov pro mne požádal město Brno o poskytnutí pronájmu bytových jednotek klientům, kteří jsou těžce tělesně postižení a potřebují nonstop asistenci. Radní jeho požadavku vyhověli.

„Spolek mě požádal o pronájem dalšího bytu na Cejlu, kde již aktuálně provozuje čtyři byty pro chráněné bydlení. Požadavek jsme schválili a nabídli bezbariérový byt 2+kk na dobu neurčitou,“ informuje primátorka města Markéta Vaňková. Nájemné je stanoveno na 80 korun měsíčně za metr čtvereční.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Také bylo rozhodnuto o poskytnutí 4 jednopokojových nebo 2 dvoupokojových bezbariérových bytů pro stejný typ užívání. Jakmile budou vhodné jednotky k dispozici, radní odsouhlasí konkrétní adresu a podmínky pronájmu. Jde o reakci na žádost spolku o přidělení 2–4 bezbariérových bytů na společné adrese, aby mohl vyřešit situaci s nevyhovujícím bydlením svých čtyř klientů s těžkým tělesným postižením.