Tradiční Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích si oblíbíte

Zdroj: Kulturní a informační centrum Ivančice

Již po osmadvacáté se jihomoravské městečko Ivančice zaplní chřestovými pokrmy i vynikajícím vínem. Přijďte na Slavnosti chřestu a vína a kromě ochutnávek skvělých chřestových pokrmů si užijete i spoustu zábavy!

Těšte se na regionální restaurace, dvacet moravských vinařství, kuchařské show, duely vína a jídla, řemeslný a potravinový trh, nabitý hudební program i program pro děti.

Po celou dobu Slavností bude připravena gastrozóna, ve které bude možno okusit přibližně třicet chřestových pokrmů. V minulých letech návštěvníci mohli ochutnat například filírované kachní prso s grilovaným pikantním chřestem a červeným zelím se sladkou cibulkou, kapří hranolky s chřestovým dipem, nebo smažený chřest v parmazánovém těstíčku, ale i úpravy na sladko – chřestový cheesecake, zmrzlinu nebo například mandlový dort s marinovaným chřestem.

Ve vinařské zóně bude možné ochutnat víno přibližně u dvaceti vinařství. Zároveň zde budou na kuchařském pódiu probíhat kuchařské show Petra Stupky – v sobotu s Honzou Vorlem a v neděli s Mirkem Kalinou. V této zóně bude také možné na vlastní kůži vyzkoušet snoubení vína a jídla s Pavlech Chrástem.

Nachystán je také bohatý kulturní program, na hudebním pódiu se vystřídají jak místní školy a spolky, tak třeba cimbálka Musica Moravica, Fčeličky, oblíbený písničkář Pokáč, Alband s J. A. Kronkem a rocková kapela Stone. Dále vystoupí i Karol a Kvído v hudební show pro děti, Good news band, folková kapela Fleret a na závěr swing & jazz orchestr Melody Gentlemen.

Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, pro které jsou nachystány historické atrakce, skákací hrad i tvořivé aktivity.

Slavnosti dobrého jídla se konají 20.-22. května 2022. Vstupné je v pátek zdarma, v sobotu a neděli zakoupíte základní vstupné za 250 Kč, je možný i krátkodobý vstup, nebo rodinné vstupné. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách Slavnosti chřestu a vína. Jste srdečně zváni!