Jihomoravští cizinečtí policisté o víkendu zajistili 36 migrantů

foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Jihomoravští cizinečtí policisté nezahálí. Během kontrol o víkendu zajistili celkem 36 migrantů, kteří se na naše území dostali nelegálně.

Pátek třináctého nebyl šťastný pro dvaapadesátiletého muže a jeho devětatřicetiletou spolujezdkyni z východní Evropy. Kontrola jejich dodávky Peugeot Boxer probíhala bez problémů až do žádosti o otevření dveří nákladového prostoru. „Řidiči se do tohoto úkonu moc nechtělo, působil nervózně a měl rozhodně proč. V rozporu se všemi bezpečnostními předpisy a hlavně nelegálně převážel přes naše území pravděpodobně do Německa 30 migrantů z Libanonu, Afghánistánu, Somálska a Sýrie,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V pondělí kontrolovali policisté osobní auto VW Golf, který řídil muž z východní Evropy. Do auta pro pět lidí se s řidičem vmáčklo šest cizinců ze Sýrie a Libanonu. „Muž se zodpovídá z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, hrozí mu až 5 let ve vězení,“ doplnil Pavel Šváb.