Přijeďte se podívat na Slováckou krojovanou svaďbu do Vracova

ilustrační foto: Slovácký rok Kyjov

HODONÍN – Městský kulturní klub Vracov spolu s folklorními a pěveckými spolky z Vracova Vás zvou na akci Čí je to svaďbička – Slovácká krojovaná svaďba. Přijďte si připomenout zvyky a tradice, které se konávaly na slováckých svatbách za dob našich stařenek a stařečků.

Jako před každou správnou slováckou svaďbou se bude pořádat SVÍCA v pátek 20. května od 18 hodin v areálu městských muzeí Vracov. Zajímavé bude i pečení koláčků, příprava svatebních pokrmů, ukázka svatebního drúžení, výroba voniček, ochutnávka vína. Svícový guláš připraví Sbor dobrovolných hasičů – vítěz soutěže ve vaření gulášů. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Friška s primášem Davidem Vašulkou. Samotná SVAĎBA se bude konat v sobotu 21. května od 14 hodin v areálu městských muzeí Vracov a vinných sklepů Baráky. Uvidíte oblékání nevěsty do kroje, odprášání rodičů ženicha a nevěsty, požehnání v kostele, zatahování svatebního průvodu, odchod průvodu do Baráků k lisu, zkoušky novomanželů, svatební hry, čepení nevěsty. Následovat bude svatební zábava s dechovou hudbou Vracovjáci. Občerstvení zajistí Sbor dobrovolných hasičů Vracov a Otevřené sklepy spolku Vracovští vinaři.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

zdroj: MěKK Vracov