Nové ulice v Brně dostanou své názvy, vzdají hold architektovi i fyzikovi

Ilustrační foto

BRNO – Pracovní skupina pro názvosloví města Brna souhlasila s novými názvy ulic. Ty se nachází v městských částech Brno-jih, Brno-střed, Brno-sever a Brno-Žebětín. V Komárově svůj název získá park.

Čtyři městské části podaly návrhy na pojmenování nových ulic a na pojmenování prodloužení stávající ulice, potvrzení názvu se dočká i jeden park. „Své jméno Mariacela, o kterém rozhodli v loňském roce v anketě samotní Brňané, dostane i nový park v Komárově. Tento název připomíná zaniklou obec Malá Mariacela. Ta byla původně shromaždištěm moravských poutníků před výpravou na poutní místo Mariazell v Rakousku. Současný park připomene bohatý místopis Brna,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Horních Heršpicích vznikne ulice Ke Koupališti, která povede k biotopu, přibude i ulice Jižní, která vede z ulice Sokolovy jižním směrem rovnoběžně s Kšírovou. Brno-střed bude mít dvě nové ulice v Trnité. První vzdá hold architektu Bohuslavu Fuchsovi. Ulice Fuchsova v budoucnosti povede od Trnité směrem k Novým sadům. V blízkosti Trnité také vyroste Placzkova, podle brněnského rodáka fyzika Georga Placzka. Obě nové ulice souvisejí s budoucí výstavbou v lokalitě.

V Soběšicích oslaví královopolského velkostatkáře Karla Morávka. Morávkova ulice vede od Dohnalovy severovýchodním směrem. Ulice Pod Kopcem v městské části Brno-Žebětín bude pokračovat v prodloužení i nadále pod stejným jménem. Důvodem je pokračující výstavba.