Seniorka z Dubňan se opravy střechy od řemeslníků nedočkala. Přišla o 15 tisíc

ilustrační foto

HODONÍN – Podvodníci nabízející služby se opět zaměřili na seniory. Tentokrát na to doplatili důchodkyně z Dubňan a senior ze Strážnice. Podlehli zdánlivě výhodným nabídkám na zednické práce.

Na zvonek důchodkyně z Dubňan zazvonili muži, kteří jí nabízeli opravu střechy na jejím domě. Důvěřivá žena souhlasila s tím, aby samozvaní řemeslníci opravili střechu. Než se však do práce pustili, vyžádali si zálohu 15 tisíc korun. Práce na střeše pak skutečně zahájili, ale rozhodně nedokončili. „Za dokončení oprav požadovali další peníze s tím, že pokud je nedostanou, dílo nedokončí. Pak ale z místa odjeli pryč,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Na policisty se obrátil senior ze Strážnice, že ho navštívili neobjednaní řemeslníci, kteří mu nabídli zednické práce na jeho domě. Dohodli se na odměně za práci ve výši 1300 korun. Po dokončení prací si však začali řemeslníci nárokovat mnohem vyšší odměnu a hrozil konflikt s majitelem domu. Když pochybní zedníci poznali, že chce pan domácí volat policii, rychle se z jeho domu vypařili.

Policie chce apelovat především na seniory, aby byli velmi obezřetní. „Podvodníci používají různé triky, jak se k vám vloudit, a zneužívají důvěřivosti občanů. Jakákoliv neznámá návštěva, slíbená nabídka rychle udělané práce či telefonát, při kterém volající požaduje předání financí, to vše by mělo zvýšit zejména u starších lidí ostražitost. Na dohodnuté práce si sepište jednoduchou smlouvu, ve které musí být zejména iniciály obou stran, rozsah prováděných prací a celková cena za materiál a práci,“ vysvětlil Zámečník.