Užijte si již počtvrté Farmářský den v muzeu s bohatým doprovodným programem

Zdroj: Jihomoravské muzeum ve Znojmě

Znojmo – první červnovou neděli se v areálu minoritského kláštera koná Farmářský den v muzeu 2022. Již tradiční akce vám nabídne spoustu zajímavého – muziku, řemesla, lidové zvyky a oblíbený farmářský trh.

Regionální farmářský trh láká na ty nejlepší místní pěstitele a výrobce. Mimo jiné si můžete vychutnat vynikající vínečko z vinařství Vinice Na Skalce, sirupy, marmelády z Venkovské zahrady, kraví i kozí sýry z Jezeřan-Maršovic, čaje a bylinky z Aleje, pivka a speciály z Minipivovaru Dráteník, domácí dobroty od Loiblů a mnoho dalšího. Chybět nebudou ani drobné výrobky, jako třeba keramika od Zuzky, mýdla od Sofie, nebo krásné eko hand made výrobky z papíru od znojemských Pretty Papers.

Doprovodný program je také bohatý. Poslechnete si cimbálovou muziku, zhlédnete ukázky řemesel a na své si přijdou i nejmenší návštěvníci. Pro děti totiž budou k dispozici připravené zábavné aktivity.

Chcete-li zažít neopakovatelnou atmosféru v krásném jihomoravském městě, buďte u toho! Farmářský den je naplánován na 5. června 2022 od 10.00 do 16.00 v Minoritském klášteře, Přemyslovců 6, Znojmo. Farmářský trh proběhne na Rajském dvoře a v křížové chodbě minoritského kláštera, aktivity pro děti pak v zadním traktu. Přijďte, jste srdečně zváni!