VIDEO: Dálniční rychlostí se proháněl Brnem. Spěch se mu prodraží

zdroj: Policie JMK

BRNO – Minulý pátek dopoledne ukončili dopravní policisté spanilou stíhací jízdu osmadvacetiletého řidiče. Mladík se velkou rychlostí proháněl na brněnské Průmyslové ulici.

Radar mladíkovi za volantem naměřil na brněnské Průmyslové ulici více než dvojnásobné překročení rychlostního limitu. „Kolem hlídkujících policistů se závodník v osobáku prohnal téměř stotřicítkou. Dojet a zastavit se jej podařilo až po několika stovkách metrů. Nyní musí počítat, že mu za jeho spěch může hrozit až několikaměsíční zákaz řízení a poměrně i tučná pokuta,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala a dodal, že právě na tomto zdánlivě přehledném a rovném úseku se poměrně nedávno staly dvě tragické nehody, které si vyžádaly dva lidské životy. Začátkem letošního roku například po čelním střetu kamionu s autem zemřel řidič škodovky. O dva roky dříve v květnu naopak tvrdý náraz s vozidlem nepřežil pracující silničář.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.