Unikátní festival Open House Brno vám umožní navštívit běžně nepřístupné budovy

Hotel Continental / foto archiv OHB

Brněnské architektonické skvosty, běžně nepřístupné budovy, objekty a místa vás zvou poslední květnový víkend na návštěvu! Uskuteční se totiž již pátý ročník festivalu Open House Brno. Tento festival vám ukáže jihomoravskou metropoli tak, jak ji neznáte.

Akce potěší nejen milovníky historie a architektury. Těšte se třeba na prohlídku areálu bývalé Mosilany a areálu bývalých městských jatek, návštěvu krásné historické Arnoldovy vily, nebo pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu v Brně. Veřejnosti se zpřístupní i podzemí Filozofické fakulty MUNI a tajný protiatomový kryt. Navštívit můžete také Komunitní centrum pro válečné veterány, nebo třeba Pivovar Starobrno. Nabídka přihlášených budov je široká, seznam míst zapojených do festivalu naleznete na webových stránkách Open House Brno.

Loňský čtvrtý ročník i přes protiepidemická opatření přilákal 17 tisíc návštěvníků. Chystáme pro zájemce osvědčené lokace i zpřístupnění více než dvou desítek novinek. Vlajkovou lodí, která se objeví i ve vizuálu festivalu, je krásně zrekonstruovaná budova Českého rozhlasu Brno v Beethovenově ulici, navržená architektem Ernstem Wiesnerem. Opravdovou třešinkou na dortu by měl být výhled z 23. patra rekonstruované jedné ze tří výškových budov Šumavská Tower na prahu Žabovřesk,“ sdělila kreativní ředitelka festivalu Lucie Pešl Šilerová.

Akce je naplánovaná na 28.-29. května 2022, všechna místa se otevírají zcela zdarma. Některá jsou přístupná volně, jiná jsou z kapacitních a bezpečnostních důvodů přístupná jen s rezervovanou vstupenkou. Některé lokace budou lidem přístupné po celý víkend, jiná pouze jeden z víkendových dnů, či v konkrétních hodinách. Vstupenky bude možné si vyzvednout v infocentru festivalu v pokladně brněnského Divadla na Orlí (Orlí 19), nebo zarezervovat on-line. Více informací na již zmíněném webu Open House Brno.