VIDEO: Popíjel slivovičku a borovičku, pak vjel na benzínku v protisměru a naboural sloupek

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Během víkendu odhalili jihomoravští policisté více než tři desítky podnapilých řidičů. Desítka z nich způsobila dopravní nehodu.

V Blučině sehrála při jedné z těchto nehod velmi důležitou roli obsluha čerpací stanice. Když k stojanům s pohonnými hmotami přijel protisměrem řidič stříbrného auta značky Hyundai, pohotově zareagovala. Jak je vidět na videu, cizinci za volantem se tento manévr vůbec nepovedl, protože jej ukončil nárazem do ocelového sloupku podepírajícího střechu čerpačky. Po nárazu vystoupil z auta, prohlédl rozsah škod, znovu nastoupil a s vozidlem začal couvat. Podařilo se mu však najet jen na obrubník, kde už jej dostihla zaměstnankyně čerpací stanice a vzala mu klíče od auta. „Přivolaným policistům cizinec přiznal, že před jízdou popíjel slivovici a borovičku. Při odborném měření potom nadýchal hodnotu 3,2 promile. Pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky tak skončil v policejní cele,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Problematice alkoholu za volantem se věnovali policisté i v pondělí ráno. Během asi hodinové akce v Ochozu u Brna odhalil další tři šoféry pod vlivem alkoholu. „Znovu proto připomínáme, že při večerním popíjení je nutné pamatovat i na ráno a dostatečný čas k vystřízlivění před jízdou. To platí zvláště v této době na jihu Moravy, kdy se na řadě míst konají nejrůznější hodové slavnosti, košty vína a zábavy,“ připomněl Chaloupka.