Brněnská hvězdárna obhájila vysoké hodnocení návštěvníků

Zdroj: Hvězdárna a planetárium Brno

BRNO – Hvězdárna a planetárium Brno zveřejnila zprávu o činnosti za rok 2021, ze které vyplynulo, že byl srovnatelný s rokem předchozím. Proběhlo mnoho akcí, přesto byly oba roky poznamenány pandemií kovidu.

V loňském roce přivítala hvězdárna 117 015 návštěvníků, které přitáhly hlavně instalace nafukovacích modelů, jež doplnil Marsmeloun. Zrodilo se několik online projektů, například Lovci fotonů nebo Kosmonautické aktuality. V digitáriu byla uvedena čtyři představení, pořad Satelix je výsledkem spolupráce se středoevropskými planetárii a Vesmírné oázy 3D jsou srovnatelné se světovou produkcí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Oslavily se také desáté narozeniny budovy, a to dokumentem Stroj na zázraky. Započaly i opravy astronomických kopulí z roku 1954. Proběhl Fulldome Festival Brno. „Možná právě z těchto důvodů se Hvězdárně a planetáriu Brno v roce 2021 podařilo udržet nadstandardně vysoké hodnocení v očích návštěvníků. Známky na Facebooku 4,8 z 5, Googlu 4,8 z 5 a TripAdvisoru 4,5 z 5 hovoří jednoznačně,“ zhodnotil činnost hvězdárny náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.