Na přehradě hořela loď. Hasiči kromě lodi zachraňovali cestující, kteří naskákali do vody

foto: HZS JMK

BRNO – Ve čtvrtek dopoledne se na hladině Brněnské přehrady uskutečnilo cvičení, které simulovalo požár na palubě jedné z lodí dopravního podniku.

Jak popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška, námětem cvičení byla situace vyplývající z požáru v kormidelně lodi. Část cestujících v panice vyskákala do vody. Hasiči museli z vodní hladiny zachránit 10 osob a dalších 10 zachraňovali z paluby lodi. Vypořádat se také museli s fiktivním požárem, který likvidovali nasazením plovoucích čerpadel. Operační středisko vyslalo k události čtyři hasičské jednotky a u události zasahovalo 18 hasičů. Celá akce trvala přibližně hodinu.  „Taktická cvičení absolvují hasičské jednotky pravidelně a jejich cílem je ověřit nastavené postupy zvládání mimořádných událostí, prohloubit znalosti a dovednosti zasahujících hasičů a také spolupráci zasahujících jednotek nebo složek IZS,“ doplnil Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.