VIDEO: Kontrola bezpečnosti cyklistů: Pokutu jich dostalo 60. Kurýr na elektrokoloběžce zavinil nehodu

zdroj: Polivie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ, BRNO – Cyklisté to na silnicích nemají vždy jednoduché, a protože sezona je v plném proudu, policisté se v minulém týdnu věnovali zejména jejich bezpečnosti a dohlíželi na vzájemnou ohleduplnost s ostatními účastníky silničního provozu.

Při kontrolách cyklistů upozorňovali na povinnou výbavu kola a používání cyklistické helmy. Cyklisty na rozdíl o řidičů nechrání plech na jejich dopravním prostředku, takže případnou kolizi pak pocítí přímo na své kůži. Během kontrol však vždy vše v pořádku nebylo. „Drobnější závady, jako chybějící odrazky řešili policisté zpravidla domluvou a nápravu pomohli sjednat hned na místě, kde kolo dovybavili reflexním prvkem,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté však zjistili i závažnější přestupky, za které pak cyklistům udělili pokutu. Těch bylo jen v Jihomoravském kraji na šest desítek.  Mezi nimi byl například i dvacetiletý kurýr na elektrokoloběžce, který v Brně na Nových sadech při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu vozidlu a způsobil nehodu. Policie zveřejnila odstrašující video z této nehody. „Z hrozivě vypadajícího střetu vyvázl jak zázrakem bez újmy, to samé se asi nedá říct o pokrmu, který měl v boxu na zádech,“ dodal Chaloupka. Největší skupinou cyklistů však byli naštěstí ti, co měli vše v pořádku. Ani ti neodjeli s prázdnou, od hlídek dostali pochvalu a drobný dárek.