Vlaková výluka Brno – Blansko – Letovice: Od 1. června budou jezdit náhradní autobusy, do Letovic motoráky

ilustrační foto: IDS JMK

BRNO, BLANSKO –  Velká vlaková výluka na trati Brno – Blansko probíhá již od 12. prosince loňského roku. Od 1. 6. do 26. 8. 2022 se tato výluka rozšíří o výluku obou traťových kolejí Březová nad Svitavou – Svitavy a o výluku napájení v úseku Blansko – Svitavy. To bude mít zásadní vliv na dopravu v celém úseku Brno – Blansko – Svitavy.

Vlaky linky S2 pojedou v úseku Blansko – Letovice kvůli nemožnosti napájení tohoto úseku elektrickou energií motorovými soupravami. V ranní a odpolední špičce pracovních dnů budou tyto vlaky v úseku Blansko – Skalice n.Sv. – (Letovice) doplněny spoji náhradní autobusové dopravy (NAD), které budou vedeny jako pokračování linky xS2B Brno – Blansko. Vlaky linky R19 budou nahrazeny v úseku Brno – Svitavy autobusy jako linka xR19 podle výlukového jízdního řádu. Vlaky linky S21 budou nahrazeny v úseku Skalice n. Svit – Boskovice – (Velké Opatovice) autobusy jako linka xS21 podle výlukového jízdního řádu. Vlaky linky S22 budou nahrazeny v úseku Letovice – Březová n.Svit. autobusy jako linka xS22 podle výlukového jízdního řádu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V souvislosti s výlukou dojde k úpravě jízdních řádů navazujících autobusových linek IDS JMK na vlaky nebo autobusy náhradní dopravy, zejména v uzlech Skalice nad Svitavou a Letovice,  spočívající v minutových posunech vybraných spojů daných linek. Od 1. do 7. 6. navíc proběhne výluka ve výluce v úseku Blansko – Rájec-Jestřebí. Tato výluka se bude asi opakovat také v srpnu (1 týden). V období letních měsíců červen, červenec a srpen se z důvodu nižší frekvence cestujících upravují jízdní řády linek xS2A a xS2D a některých dalších linek. Podrobný popis výluky a jízdní řády najdete na stránce idsjmk.cz.