Kolaps, pokus o rekord v počtu promile, vlnící se had a ukradené kolo: Břeclavští strážníci se nenudí

foto: Městská policie Břeclav

BŘECLAV – Dramatické chvíle zažila obsluha jedné restaurace v Břeclavi, kde zkolabovala žena. I přes dýchací potíže se ji přivolaným strážníkům podařilo přivést k sobě.

První pomoc zkolabované ženě břeclavští strážníci poskytovali až do příjezdu záchranky. Do péče záchranářů předali i muže, který atakoval magickou hranici čtyř a půl promile alkoholu v krvi. Byl nalezen v místní části Poštorná, kde těsně před cílem padl vyčerpáním. V městské části Charvátská zase hlídka zastavila řidiče vozidla, který svou jízdou imitoval vlnícího se hada. Nadýchal téměř dvě a půl promile. Ten byl předán státní policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V neděli za bílého dne si jeden z místních známých firem na terminálu IDS přisvojil neuzamčené jízdní kolo, se kterým odjel směrem k místu, kde přebýval. „Jeho počínání však neušlo operátorovi městského kamerového systému, který ihned zalarmoval hlídku. Ta si u něj doma vyzvedla jak kolo, tak jeho samotného i s přiznáním. Strážníci nyní hledají poškozeného majitele kola, který má kontaktovat Městskou policii,“ uvedla preventistka břeclavských strážníků Lenka Rigó.