Požár haly v Drnholci na Břeclavsku způsobil vysokou škodu

foto: HZS JMK

BŘECLAV – V pondělí odpoledne vznikl požár skladovací haly v Drnholci.  Zasahovalo tam  více než 20 jednotek hasičů a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Škodu vyšetřovatel odhaduje na několik desítek milionů korun.

Jednotky ze třetího stupně požárního poplachu vyjely v pondělí odpoledne k požáru skladovací haly do Drnholce na Břeclavsku. Po příjezdu první jednotky byl již objekt o rozměrech 100 x 20 metrů z velké části zachvácen plameny. Velitel zásahu nechal prostřednictvím operačního střediska vyhlásit druhý a posléze třetí stupeň požárního poplachu. Jak popsal mluvčí hasičů Filip Venclovský, hasiči proti plamenům nasadili celkem šest proudů. Požár tak dostali pod kontrolu za hodinu od ohlášení na tísňovou linku. V dalších hodinách pak jednotky dohašovaly vyvážený hořící materiál. „Po dobu zásahu monitorovala ovzduší v okolí požáru mobilní chemická laboratoř. Zvýšené hodnoty nebezpečných látek však přístroje nenaměřily. Příčina zůstává v šetření. Škoda a uchráněné hodnoty se pohybují v desítkách milionů korun,“ doplnil Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.