Rekonstrukce nádraží, prodloužení podchodu a stavba lávky. To vše čeká obyvatele Králova Pole

Foto: MMB

BRNO – Správa železnic započne v roce 2023 rekonstrukci královepolského nádraží. Ve stejném termínu je naplánováno proražení podchodu a stavba lávky k ulici Myslínova. Všechny práce provede jedna firma a město uhradí veškeré náklady.

Více než 70 let stará a pro dnešní potřeby nevyhovující nádražní budova bude zbourána, místo ní vznikne nový dvoupodlažní bezbariérový objekt se službami a zázemím pro cestující. Dojde i ke kompletní výměně kolejiště, vybudování nových zastřešených nástupišť s bezbariérovým přístupem, informačního a orientačního systému i zabezpečovacího zařízení. Součástí investiční akce je také rekonstrukce koleje č.1 v celém úseku z Brna-Maloměřic až do Kuřimi. Cílem je zkrácení jízdní doby tranzitních spojů v úseku Maloměřice – Královo Pole, zlepšení komfortu cestování a zvýšení bezpečnosti. Po dobu výstavby nové výpravní budovy bude zázemí pro cestující zajištěno pomocí mobilních kontejnerů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rekonstrukce nádraží odstartuje v lednu 2023, hotovo bude za rok. Kompletní stavba úseku od Brna-Maloměřice až po Kuřim by měla stát okolo 2,8 miliardy korun. „Předpokládané náklady města Brna na prodloužení podchodu, jeho osvětlení a zastřešení výstupu z něj jsou vyčísleny na 17 a půl milionu korun, definitivní částka bude samozřejmě známa až po výběru zhotovitele. Kromě toho město plánuje navazující lávku přes Ponávku do ulice Myslínova, což je samostatná stavba, avšak se stejným termínem dokončení,“ doplnila informace primátorka Markéta Vaňková.