Hlídka zachraňovala téměř stoletou ženu, která upadla a nemohla vstát

Ilustrační foto

BRNO – Dvě hodiny se marně snažila dovolat pomoci bezmála stoletá žena z Žabovřesek, která upadla ve svém bytě a nemohla vstát. Strážníci jí poskytli první pomoc a sanitka odvezla do nemocnice.

Včera odpoledne zaslechli obyvatelé bytového domu slabé volání o pomoc. To vycházelo z obydlí třiadevadesátileté ženy. Sousedé měli k jejímu bytu klíče, jelikož byl ale zamčený, nemohli se do něj dostat. Na místo proto dorazili strážníci z pořádkové jednotky, kteří zjistili, že seniorka bydlí ve spodním patře, využili proto teleskopický žebřík, po kterém vystoupali na balkon a rychle se dostali dovnitř. „Žena ležela na zemi, na kterou před dvěma hodinami upadla a od té doby se marně pokoušela zvednout. Stěžovala si na bolest zad a hlavy,“ upřesňuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba. Strážníci zavolali zdravotníky, kteří po prvotním ošetření ženu odvezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.