Internetový podvodník stačil rychle sjednat skoro miliónový úvěr

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Jedenatřicetiletý muž z Brněnska nabídl k prodeji v internetové inzertní aplikaci pánskou kabelku. Radost z úspěšného a rychlého prodeje obnošené pánské kabelky ještě rychleji vystřídaly, rozčarování, vztek a nakonec i zklamání.

Téměř obratem se prodávajícímu muži ozval zájemce a poslal odkaz, v němž prodávající vyplnil identifikační údaje k platební kartě a následně poskytl i přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Současně sdělil i bezpečnostní kódy. Uspokojení z rychlého a úspěšného obchodu vystřídal po krátkém čase šok v podobě zprávy z banky. V esemesce se dočetl, že mu byl poskytnut skoro miliónový úvěr. Muž reagoval okamžitě. Spolu s pracovníky banky se mu podařilo transakci úspěšně zastavit. Nepovedlo se ale zastavit tok peněz, který poskytnutí půjčky předcházel. „V šesti transakcích podvodník převedl na několik účtů celkem 300 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Více než 100 tisíc korun zmizelo z účtu jedenačtyřicetileté cizinky, která podlehla telefonickému tlaku podvodníka. Ten ji jménem bezpečnostního agenta banky donutil instalovat software na vzdálenou správu počítače. „Namísto nabídnutého zabezpečení peněz na ohroženém účtu ve třech platbách za potřebné asistence poškozené předvedl více než 100 tisíc korun na jiná konta,“ doplnil Malášek.