Jaké změny v dopravě máme čekat v Jihomoravském kraji od víkendu

ilustrační foto: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Máme před sebou opět víkend a s ním spojené dobré i horší zprávy z dopravy. Čeká nás několik výluk, ale také posílení dopravy.

Od pátku 10. června se obnovuje provoz linky 80 na Špilberk. Od soboty 11. června se mění režim na lince 48, nově budou některé spoje zajíždět až k Mohyle míru, absolutní většina spojů pak bude zajištěna regionálními autobusy. Druhou novinkou je pak posílení dopravy do Aqualandu Moravia, který přechází na letní provoz a z Brna i Mikulova se tam snadno dostanete v pracovní den i o víkendu linkou 105 prakticky každou hodinu. O víkendu počítejte s výlukou tramvají a trolejbusů v Brně na Křenové ulici. O víkendu se do Adamova opět pojede jen přes Křtiny. Od pondělka až do prosince bude změněn provoz autobusových linek přes Bohdalice-Pavlovice. Od úterý do pátku pak nepojedou vlaky v úseku Uh. Hradiště – Staré Město.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z důvodu montáže nosníků nového silničního mostu bude v nocích 10. – 11. června a 11. – 12. června vždy od 22:00 do 5:00 hodin omezen průjezd křižovatkou Provazníkova × Karlova. Autobusové linky 75, E75 a 210 v obou směrech pojedou odklonem ulicemi Provazníkovou a Valchařskou. Linka 75 tak vynechá zastávku Karlova. Zastávka Maloměřický most bude pro linky 75, E75 a 210 v obou směrech přeložena k zastávkám tramvajové linky 4. Autobusové linky N94 a xS2A ve směru do Bílovic pojedou odklonem ulicí Valchařskou. Linka N94 tak vynechá zastávku Karlova, zastávky Tomkovo náměstí a Maloměřický most obslouží společně s tramvajovou linkou 4. Linka xS2A obslouží zastávku Tomkovo náměstí na začátku ulice Valchařské (bývalá výstupní zastávka linky 57). Ve směru do centra pojedou obě linky po svých pravidelných trasách přes zastávku Karlova. Další drobnější výluky, změny a posílení v dopravě najdete na idsjmk.cz.