Muži vadil soused s cigaretou, nastříkal mu proto do očí pepřový sprej

Ilustrační foto

BRNO – K sousedské potyčce vyjížděli ve čtvrtek večer strážníci. Obyvatelé bytového domu na Lesné měli dlouhodobý spor, kdy jednomu vadilo, že druhý kouří na balkoně. Včera neshody vygradovaly.

Hlídka nejprve kontaktovala šestatřicetiletého muže, kterému vadí jeho soused kouřící na balkoně. Ten se přiznal, že kouř je cítit velmi často a spory se táhnou dlouhou dobu. Tentokrát ale jeho pohár trpělivosti přetekl, tak vzal do ruky pepřový sprej a nastříkal ho o šest let mladšímu sousedovi bez upozornění do obličeje. „Kontaktovali jsme napadeného, který skutečně měl zarudlé oči, kromě toho mu látka zasáhla i horní část těla. Lékařské ošetření však odmítl,“ upřesňuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Posteskl si, že si chtěl na svém balkoně jen v klidu vypít kávu a k ní si dát cigaretu. Případ bude řešit správní orgán jako přestupek proti občanskému soužití.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.