Vlak z Brna do Vídně vyjede v pilotním režimu už letos

Foto: MMB

BRNO – Radní schválili záměr zajistit přímé vlakové spojení z hlavního nádraží v Brně na vídeňské letiště. V pilotním režimu by spoj mohl jezdit již od letošního prosince do poloviny příštího roku, poté by navázal standardní provoz.

„Přímé vlakové spojení s letištěm ve Vídni zajistí výrazné zlepšení komfortu i rychlosti dopravy. Předpokládaná jízdní doba by měla být do 2 hodin. Dopravní spojení může být přínosné nejen pro Brňany, ale také pro obyvatele celého Jihomoravského kraje,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Radní schválením dávají zelenou navazujícím krokům, které umožní posunout projekt blíže k realitě. Od prosince do poloviny roku 2023 by vlak jezdil méně často, pokud nenastanou výrazné komplikace, v létě příštího roku by mohl jezdit pravidelně. Ještě předtím je nutné zajistit úpravy rozpočtu a připravit potřebné smlouvy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.