Muž strhl ze sochy Jošta ukrajinskou vlajku a chtěl ji odnést na ambasádu

Zdroj: kudyznudy.cz

BRNO – Při kontrole Moravského náměstí hlídka spatřila dva muže se žebříkem, kdy jeden z nich na něj vylezl a strhl ze sochy Jošta ukrajinskou vlajku. Druhý mu asistoval. Případ dořeší správní orgán.

Padesátiletý muž nejprve odhodil vlajku v ukrajinských barvách a poté ji nahradil tou českou. Hlídka si rychle ověřila, že se nejedná a předem ohlášenou a oficiální akci, a vyzvala dvojici k předložení dokladů. Podezřelí nejprve chtěli rychle vyklidit prostor a oháněli se vlastním výkladem zákonů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jeden z nich tvrdil, že socha je i jeho majetkem a že vlajku odnese na ambasádu, protože to je jediné místo, kam skutečně patří,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Na vlajce bylo přetržené jedno stahovací oko a guma sloužící k uchycení. Muži jsou podezřelí z neuposlechnutí výzvy úřední osoby a je možné, že svým počínáním poničili i samotnou sochu. Z toho důvodu případ dořeší správní orgán.