VIDEO: Lupič přepadl v Židenicích seniora a dostal pár facek. Policie hledá důležitého svědka

zdroj: Policie JMK

BRNO – Na seniora si první květnový den pozdě odpoledne v Brně–Židenicích počkal dosud neznámý lupič. Vitální důchodce se s ním dal do potyčky a zahnal ho.

Jakmile senior vstoupil na chodbu svého bytového domu v Židenicích, zákeřně na něj zezadu surově zaútočil násilník, který si na něho počkal. Z kapsy mu přitom sebral jeho peněženku. „S pocitem snadného zisku se ale velmi přepočítal. Jakmile se totiž starší muž po prvotním útoku oklepal, sám mladšímu agresorovi uštědřil pár facek. To už se překvapený lupič raději rychle vydal na překotný ústup, ale i tak si lapka přišel na menší finanční hotovost. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání zločinu loupež,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V souvislosti s případem potřebují brněnští kriminalisté mluvit s jedním důležitým svědkem, který se v inkriminovanou dobu nacházel v bezprostřední blízkosti místa činu. Pokud muže s obvazem či sádrou na malíčku a prsteníčku poznáváte, volejte tísňovou linku 158.