Brněnská zeleň získá štědrou dotaci

Ilustrační foto

BRNO – Brno poskytne svým městským částem dotace na vybudování více zeleně. Peněz se dočkají například Černovice, Kníničky či Kohoutovice.

Na projekty a realizace zelených ploch je z letošního rozpočtu vyčleněno 30 milionů korun. První vlna dotací již proběhla, v té druhé městským částem poputuje více než 13 milionů. „Brno se dlouhodobě profiluje jako město, které se snaží rozvíjet se v souladu s přírodou. Pracujeme s modro-zelenou infrastrukturou, podporujeme zelené střechy, podepsali jsme memorandum o snížení emisí CO2. Podpora zeleně v městských částech je tak dalším z řady kroků, které vedou ke zkvalitnění zelených ploch a rozvoji přírody ve městě,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V rámci projektu Nové parky pro Brno tak Černovice získají 1,5 milionu korun na realizaci sadu Turgeněvova, Kníničkám poputuje 200 tisíc na projektovou dokumentaci Jedlého parku, Kohoutovice na projekt Axmannova parku dostanou půl milionu a Slatina na realizaci parku Přemyslovo náměstí tři miliony korun. V Tuřanech se pro park Lesíček podařilo vybrat stavební firmu, která nabídla nižší částku, než se předpokládalo, což v důsledku dělá úsporu 135 tisíc korun.