VIDEO: Koho ohrozil ujíždějící řidič bavoráku u Břeclavi, ať se přihlásí policii

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – V sobotu večer pronásledovali břeclavští policisté nebezpečného řidiče ve sportovním vozidle. K ujíždění ale neměl řidič důvod.

Sportovního vozu si hlídka povšimla na parkovišti u břeclavského obchodního centra, když driftoval mezi zaparkovanými automobily. Policisté se proto řidiče pokusili zkontrolovat, ten ale zřejmě přišel o zbytek zdravého rozumu a prudce dupl na plyn. Následně zběsile ujížděl po silnici I/55 ve směru na Hodonín, přitom místy jel rychlostí vyšší než 215 kilometrů v hodině. Někteří řidiči proto před ním museli dokonce brzdit či uhýbat ke krajnici. „Dvaatřicetiletý muž za volantem ale policisty hrubě podcenil. Do pronásledování se totiž zapojily všechny nejbližší hlídky, a tak zastavení na sebe nenechalo dlouho čekat. Po několika minutách u Moravské Nové Vsi vozidlu zatarasili cestu nachystaní policisté a za použití donucovacích prostředků byl pak šofér zpacifikován,“ popsal honičku policejní mluvčí Petr Vala. Velkým překvapením ale pro policisty  byl důvod ujíždění, protože dechová zkouška i test na drogy byly negativní. Problém neměl ani s řidičským průkazem, proto mají policisté jediné vysvětlení. Řidič se tímto činem chtěl vyhnout případné pokutě, ta jej ale nyní už rozhodně nemine.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V souvislosti s jeho riskantní jízdou žádá policie všechny řidiče, které nezodpovědný muž ohrozil, aby se neprodleně ozvali na tísňovou linku 158. Policisté případně uvítají i kamerové záznamy z palubních kamer.