Do Luhačovic nejen za Janáčkem

Pro milovníky věhlasného hudebního skladatele Leoše Janáčka, ale i pro všechny z vás, kteří si chcete vychutnat atmosféru lázeňského města Luhačovic spojenou s hudebním zážitkem, je pořádána akce, známá pod názvem Festival Janáček a Luhačovice. Letos se tento prestižní festival koná již podevětadvacáté a to od 11. do 16. července 2022.

Tato hudební událost je každoročně připravována jako pocta skladateli Leošovi Janáčkovi, pro nějž byly Luhačovice zdrojem inspirace a také odpočinkovým místem ve zdejších lázních. Náplní hudebního festivalu je nabídnout hostům umělecké zážitky v podobě koncertů a dalších doprovodných akcí v působivém prostředí luhačovických lázní, kde se snoubí příroda s architekturou Dušana Jurkoviče. K umocnění atmosféry a k dokonalému odpočinku jistě přispěje ubytování v penzionu Sonáta, který je inspirován tvorbou a životem tohoto významného skladatele.

Co vám penzion může nabídnout? Naleznete zde pokoje, jejichž názvy nesou jména ženských múz Leoše Janáčka, ale také názvy hudebních nástrojů, které v jeho skladbách nejčastěji zní. Velkou výhodou penzionu je jeho poloha v blízkosti centra. Luxusní apartmány jsou velké a světlé, s výhledem na klidnou část města. Převážná část pokojů je vybavena vlastním balkónem nebo terasou, na kterých se nachází příjemné posezení. Penzion je certifikován mimo jiné jako „baby friendly“, což znamená, že je zde dětská hernička a také možnost zapůjčení postýlky, vaničky a dalšího příslušenství pro potřebu vašich dětí.

K nastartování do nového dne jsou připraveny snídaně formou bufetu. Největším lákadlem je domácí chléb a čerstvé pečivo, dezerty, výběr z domácích pomazánek, ale také velká nabídka regionálních produktů značky Ovocňák.

Objevte kouzlo Luhačovic a zamilujte se do našich lázní jako dříve Leoš Janáček! Více informací naleznete na stránkách www.tkjanacek.cz.
(red)