Těšte se na Letní hradovánky v prostorách znojemského hradu

Šermíři na znojemském hradě, zdroj: Jihomoravské muzeum ve Znojmě

Znojmo – Jihomoravské muzeum si nachystalo nejen pro nejmenší návštěvníky, ale i pro celé rodiny zajímavý program v prostorách znojemského hradu. Během celých prázdnin si tak můžete užít Letní hradovánky 2022.

Děti jistě rády navštíví tvůrčí dílničky s názvem Hradní tvoření, nebo kostýmovou přehlídku Sedm klíčů pro princeznu. Společně se vydáte se za dobrodružstvím s hraběnkou z Deblína a pomůžete jí dostat se z přítomnosti zpět do minulosti. Aby se vám povedlo otevřít bránu zpět do jejího světa, budete muset zjistit odpovědi na jednoduché otázky z historie znojemského hradu.

Dospělí ocení večerní prohlídku z cyklu Hrad ve staletích. Novinkou pro všechny budou mimořádné prohlídky půdních prostor znojemského hradu. A užijete si i vystoupení historického šermu, kdy vám skupina ALBION předvede ukázky soubojů a zbraní. Šermíři na hradě se na vás již těší!

Datum a čas konání jednotlivých akcí i podrobnější informace naleznete na webových stránkách Jihomoravského muzea ve Znojmě. Přijďte a užijte si příjemný letní čas!