Muž hulákal na celé Brno, že ho okradli, přitom byl sám v hledáčku policie

Ilustrační foto

BRNO – Případ se zajímavým rozuzlením řešili včera odpoledne strážníci v obchodním domě v centru města. O pomoc je požádal muž, který tvrdil, že mu jiná osoba ukradla telefon, při ověření osobních údajů vyšlo najevo, že je sám celostátně hledaný.

Hlídka zaslechla hlasité výkřiky volání o pomoc, které vypouštěl z úst osmatřicetiletý muž. Ten strážníkům vypověděl, že mu cizí muž ukradl mobilní telefon, on ho ale dostihl a vzal si ho od něj zpátky. Poté jen ukázal prstem na viníka. Devatenáctiletý mladík tvrdil, že si přístroj od majitele odkoupil, ten s tím nesouhlasil a dodal, že mu ho jen půjčil. Oba u toho na sebe pokřikovali a svá tvrzení neustále měnili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Ověřením osobních údajů jsme zjistili, že okradený je celostátně hledaný. Navíc vyšlo také najevo, že mladík, který údajně mobil odcizil, má u sebe v tašce několik kusů oblečení ještě s bezpečnostními čipy,“ dodává tisková mluvčí policie Markéta Skřivánková. Případ strážníci postoupili republikové policii.