Muchova stezka je unikátní příležitost přiblížit si život a dílo Alfonse Muchy

foto: KIC Ivančice

BRNO-VENKOV, ZNOJMO – Už jste slyšeli o Muchově stezce? Je to příležitost prozkoumat český venkov a sledovat Muchovu životní a uměleckou kariéru přes místa v jeho domovině, která ho nejvíce ovlivnila.

Muchova nadace právě teď pořádá Muchovu Stezku, která začíná v Moravském Krumlově u Ivančic, Muchova rodiště, a vede návštěvníky do vesnic a míst, která Mucha za svého života navštěvoval a která mají úzké vazby na umělce. Vedle uznání vlivu těchto míst na Muchovo umění, stezka zkoumá vliv, který mělo Muchovo umění na globální umělecké hnutí od psychedelie 60. let po japonské hnutí Manga. Pro více informací o této krásné příležitosti přiblížit si Alfonse Muchu navštivte: https://www.muchatrail.eu/.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jedním z míst Muchovy stezky jsou i Ivančice. Stavte se tam na výstavu nejen Muchových děl, ale i tvorby jeho následovníků. Výstava Nadčasový Mucha: Spojení světů unikátním způsobem propojuje dílo Alfonse Muchy s umělci, kteří se nechali jeho stylem inspirovat. V jejich tvorbě tak nacházíme typické prvky Muchových děl. Výstavu Nadčasový Mucha: Spojení světů můžete v Ivančicích navštívit denně od 9 do 17 hodin v Památníku Alfonse Muchy na Palackého náměstí 9. Další výstavy z této série se nachází v Moravském Krumlově, Mikulově a v Hrušovanech nad Jevišovkou. Projekt Muchovy stezky a série výstav Nadčasový Mucha: Spojení světů vznikly z iniciativy Muchovy nadace. Výstava potrvá do 30. října 2022.