Strážníci budou dbát na pořádek při Ignis Brunensis

Ilustrační foto

BRNO – Na osmdesát strážníků bude hlídkovat u Brněnské přehrady při každé ohňostrojové show. Přispějí k bezpečí podél břehů mezi diváky, v křižovatkách i na odstavných plochách parkovišť.

Za tři měsíce trvání zaměstná akce na čtyři stovky strážníků, a to nejen z poříční jednotky, ale i z bystrcké služebny a celého Brna. Nejdůležitější je pro ně dodržování veřejného pořádku, řeší plynulost dopravy a hladké parkování. Většina návštěvníků dorazí přímo do Bystrce. „Jako nejrychlejší a nejspolehlivější volbu jednoznačně doporučujeme městskou hromadnou dopravu. Dopravní podnik spoje pružně posiluje podle aktuální potřeby a po skončení ohňostroje zajišťuje odjezd nočními linkami. I tak je vhodné vyrazit na ohňostrojnou show v předstihu,“ doplňuje Pavel Čermák, 1. náměstek ředitele. Ti, kteří přece jenom dorazí autem, můžou zaparkovat před Základní školou Vejrostova, v ulici Páteřní, u obce Rozdrojovice a od 19 hodin na Staré dálnici, kde je kapacita 1 200 parkovacích míst. I zde hlídkují strážníci a dohlížejí na vozy, aby nebyly vykradeny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Městská policie nasadí kromě pěších hlídek, autohlídek či skútrů také dva motorové čluny poříční jednotky. Jeden z nich je vybaven automatickým defibrilátorem. Muži zákona si budou všímat i dodržování tržního řádu, který v minulosti stánkaři a provozovatele akcí rádi porušovali, například překročením otevírací doby nebo chybějícím povolením k provozu.