Muž ohrožoval svou známou, když ho hlídka spoutala, žena ho začala bránit

Ilustrační foto

BRNO – Případ jako z telenovely zažili strážníci ve čtvrtek brzy ráno v centru Brna. Muž tam pronásledoval svou známou, když jí hlídka přiběhla na pomoc, žena se obrátila proti ní a muže bránila.

Strážníci kontrolující okolí byli svědky toho, jak v centru utíkala devětadvacetiletá žena a za ní běžel třiatřicetiletý muž, který se ji snažil dostihnout. Při tom vykřikoval samé vulgarity a vypadalo to, že se schyluje k napadení. Hlídka ke dvojici ihned zamířila a pokusila se ji zastavit. Muž na zákonné výzvy nereagoval a v běhu dokonce odhodil skleněnou láhev, která se rozbila. Hlídka ho po malé chvíli dostihla a spoutala, což se nelíbilo druhé aktérce. I když byla předtím v ohrožení, nyní se nebojácně vměšovala do zákroku a snažila se ho zmařit. I ona proto skončila v poutech. „V doprovodu hlídky odvezla sanitka oba zúčastněné na záchytnou stanici. Podezřením z neuposlechnutí výzvy a dalších přestupků se bude zabývat správní orgán,“ dodává Pavel Šoba, tiskový mluvčí městské policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.