Chatového zloděje dopadl u Doubravic policejní pes. Další psí parťák našel zloděje ve Vranovské Vsi

foto: Policie JMK

BLANSKO, ZNOJMO – V pátek večer zavolali policejního psovoda do katastru Doubravic nad Svitavou, kde mělo dojít ke vloupání do jedné z chat.

Majitelé chaty ohlásili vykradení asi s dvouhodinovým zpožděním. Po získání informací na místě se do práce mohl pustit psovod a jeho čtyřnohý parťák Deseo. „Zanedlouho pes označil bundu s loveckým nožem a vyhledal pachovou stopu o délce 100 metrů, která končila u silnice. Při širším ohledání místa činu pak pes vyštěkal osobu v remízku,“ popsal zásah policejní mluvčí Pavel Šváb. „Devětatřicetiletý muž neměl moc příjemné probuzení a putoval na policejní služebnu. Zodpovídá se z krádeže vloupáním a porušování domovní svobody,“ doplnil Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V pondělí před třetí hodinou ranní pospíchal psovod pomoci hlídce z obvodního oddělení v Jevišovicích. Ta ve Vranovské Vsi narazila na neuzamčené auto, za kterým byl připojen čerstvě odcizený vozík. Jednoho muže hlídka zadržela poblíž, druhý zmizel v nepřehledném terénu. Po jeho stopě vyrazil belgický ovčák Dasty a pachatele dopadl. „Co všechno má na svědomí muž, který se vydával za někoho jiného, policisté momentálně zjišťují,“ dodal mluvčí Šváb.