VIDEO: Řidiči měli těžkou nohu, ale policistům neujeli ani rychlostí přes 200 km v hodině

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV, BRNO-VENKOV – Překračování nejvyšší povolené rychlosti je na našich silnicích častým nešvarem a někteří řidiči v tom obzvláště vynikají. Dva takové řidiče přistihli policisté koncem minulého týdne na dálnici D2.

Dva řidiči na dálnici D2 uháněli rychlostí převyšující 200 kilometrů v hodině. Hned zrána se kolem policejního vozu prohnal v tmavém BMW dvaadvacetiletý mladík rychlostí 209 km/h. Po poledni potom hlídka měřila rychlost bílého Superbu, který řídil třiatřicetiletý cizinec. Dopolední rekord sice nepřekonal, ale i tak radar policistům ukázal vysokou hodnotu 203 km/h. „U něj se policisté rozhodli k uložení kauce. Takto vysoké překročení rychlosti totiž není možné vyřešit na místě, přestupce je oznámen správnímu orgánu, který uloží sankci v rozmezí 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení od 6 do 12 měsíců. Pokud by se cizinec projednání přestupku vyhýbal, kauce by propadla,“ vysvětlil mluvčí policie David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.