Na muže spadl strom v nepřístupném terénu. Vyzvedli ho letečtí záchranáři vrtulníkem

foto: ZZS JMK

BRNO-VENKOV – Ve středu odpoledne spadl strom na mladého muže v lesích mezi Ochozem u Brna a Bukovinkou. Letečtí hasičští záchranáři ho v podvěsu vrtulníku transportovali  z nepřístupného lesního terénu k místu přistání vrtulníku letecké záchranné služby a pomohli s přeložením pacienta.

Operační středisko záchranářů vyslalo ve středu odpoledne leteckou záchrannou službu k mladému muži, na kterého nedaleko Hostěnic na Brněnsku spadl strom. Záchranářský vrtulník však ve špatně přístupném lesním terénu nemohl přistát, zdravotníci proto absolvovali tři kilometry částečně pěšky, částečně traktorem za pomoci lesníků. „Těžce zraněného pacienta jsme ošetřili, poskytli mu kyslíkovou terapii, podali léky a zafixovali jej do vakuové matrace. Za pomoci palubního jeřábu nám zajištěného pacienta pomohli transportovat hasiči s policejním vrtulníkem, kteří jej dopravili k našemu stroji. Lékařská posádka pak muže předala k další péči do Fakultní nemocnice Brno. Nejednalo se o snadný zákrok, děkujeme kolegům hasičům za výbornou spolupráci,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.