Cestující v brněnské MHD začali pípat přesně před dvěma lety

Foto: DPMB

BRNO – Pípni a jeď slaví dva roky a trhá rekordy. Denně nákup jízdenky ve voze bezkontaktně platební kartou využívá 25 tisíc lidí, za celou dobu provozu provedli cestující 15 milionů transakcí za více než 250 milionů korun.

Služba je hojně využívaná, 47 procent prodaných jízdenek koupí lidé kartou přímo ve voze. S nárůstem zájmu o pípání poklesl prodej papírových a SMS jízdenek. „Menší zájem o papírové jízdenky je patrný. Aktuálně je však stále využívá přes 30 procent cestujících. Postupně tak dojde k jejich pozvolnému snižování,“ vysvětlil Vít Prýgl, vedoucí tarifního odboru DPMB. Jednorázové jízdenky aktuálně využívá 30 procent cestujících, 70 procent upřednostňuje šalinkarty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na novinku si cestující rychle zvykli, rekord padl 29. června, kdy lidé v Brně provedli 45 264 pípnutí. Z počátečních 205 tisíc transakcí za červen 2020 počet vzrostl na nynějších milion padesát sedm tisíc transakcí.