VIDEO: Prchal policistům na D1 od Holubic až do Brna, dnes už je ve vazbě

zdroj: Policie JMK

BRNO, BRNO-VENKOV – V úterý byli řidiči svědky divoké policejní honičky za hnědou Oktávií na dálnici D1 od Holubic až do centra Brna, kde ho přetlačili policejním autem s rámem.

Dálniční policisté chtěli u Holubic zastavit hnědou škodu Octavii. Její řidič však šlápl na plyn a začal hlídce ujíždět. Během zběsilé jízdy se řítil rychlostí kolem 200 kilometrů v hodině. V Brně z dálnice sjel a ujížděl směrem do centra. To už mu jelo naproti několik dalších policejních vozů. K dopadení řidiče pomohl i hustý městský provoz, kvůli kterému v křižovatce ulic Dornych a Křenová zůstal stát v koloně u semaforu. Mezi auty se sice pokusil prorazit cestu, policejní vůz s rámem na čelní masce však už nepřetlačil. „ řidič měl platný zákaz řízení a odmítl test na drogy. Mimo maření úředního rozhodnutí je pro svou agresivní jízdu podezřelý také z trestného činu obecného ohrožení a útoku na úřední osobu. Muž byl dnes vzat do vazby,“ sdělil v pátek policejní mluvčí David Chaloupka. Kriminalisté, kteří na případu pracují, proto vyzývají řidiče, ale i chodce, které řidič jízdou ohrožoval, aby se jim přihlásili na lince 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.