Nezletilý hoch sebral dědovi auto, aby se projel. Naštěstí  ho zastavili policisté

ilustrační foto

HODONÍN – Prázdniny u dědy se chlapec na Hodonínsku rozhodl užít po svém. Jeho dobrodružné cestě za volantem udělali naštěstí přítrž hlídkující policisté.

Neobvyklé počínání řidiče upoutalo pozornost hlídkujících policistů v noci o víkendu v lokalitě vinných sklepů blízko vinařské obce na Hodonínsku. Povšimli si auta, které zde projíždělo, pak se najednou otočilo a začalo se vzdalovat. Proto se jej rozhodli zastavit a zkontrolovat. K jejich údivu na ně z auta z místa řidiče koukal čtrnáctiletý chlapec. V autě jel sám a policistům uvedl, že  si ho tajně půjčil od jeho dědečka, u kterého tráví prázdniny. Naštěstí se během jeho noční projížďky nikomu nic nestalo, nevznikla žádná bouračka. Domů už ale chlapec musel jet v doprovodu policejní hlídky. „Policisté se případem dále zabývají, zjišťují další okolnosti a poté rozhodnou o právní klasifikaci,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policie apeluje na rodiče, babičky, dědečky, vysvětlete dětem riziko podobných dobrodružství a možné následky. Stejně tak raději uchovávejte klíče od motorových vozidel mimo dosah dětí. Můžete se tak vyhnout mnoha nepříjemnostem.