Ve Slatině vznikne nová cyklostezka

Ilustrační foto

BRNO – V Řípské ulici ve Slatině se postaví cyklostezka, která po celkovém dokončení páteřní části propojí centrum města s obcemi na Šlapanicku. Celková částka za realizaci včetně výkupu pozemků se vyšplhá na 44 milionů korun.

„Nová cyklostezka povede podél ulice Řípské a propojí ji s ulicemi Olomouckou a Tuřankou, kde již cyklisté svůj pruh využívají. V budoucnosti bude součástí hlavní trasy mezi Brnem a obcemi v okolí Šlapanic,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Jelikož Řípská patří mezi vytížené komunikace, zvolili radní méně frekventovanou trasu. Obousměrná stezka pro cyklisty povede podél jižní strany ulice a bude dlouhá 1 750 metrů. Na některých místech nebude možné vést ji samostatně, proto se zruší stávající záliv pro podélné parkování, místo kterého povede cyklopruh. Změna se celkem dotkne 35 parkovacích míst, které budou nahrazeny 12 novými na ulici Kigginsově.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.