VIDEO: Slovenská sanitka vezla pacienta po transplantaci do Prahy. Cestu jí v kolonách uvolnili policisté

ilustrační foto

BRNO – Dvojice policejních motorek bezpečně provedla slovenskou sanitku dlouhými kolonami způsobenými hromadnou nehodou pěti kamionů na dálnici D1.

V úterý ráno akutně potřebovala pomoc na dálnici D2 poblíž obchodního centra Olympia sanitka slovenských záchranářů. Ti mířili s pacientem po transplantaci orgánu k zákroku na specializované pracoviště do Prahy. Policisty o pomoc požádala posádka sanitního vozu, která na českém území nemá právo přednostní jízdy. Obvykle svízelnou ranní dopravní situaci v okolí Brna navíc zkomplikovala v začínající dopravní špičce po sedmé hodině dopravní nehoda pěti nákladních automobilů a jednoho osobního auta na 190. kilometru na D1 ve směru na Prahu. Jak na D1, tak i na křížení s D2 se vytvořily poměrně dlouhé kolony. Dlouhý průjezd kolonami by zdravotnímu stavu převáženého pacienta rozhodně neprospěl. Slovenští zdravotníci tedy požádali policii o pomoc. „Dvojice policistů na motocyklech v koloně stojící slovenskou sanitku vyhledala a dlouhými kolonami bezpečně provedla. Slovenští záchranáři tak mohli dále bez výrazného zdržení pokračovat v rychlé cestě do pražské nemocnice. Po příjezdu na místo a předání pacienta pak brněnské policejní operační středisko i dopravní policisty kontaktovali a poděkovali za spolupráci,“ popsal zásah policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.