Ukradl kabelku devadesátileté stařence. Svědci zloděje pohotově chytili

ilustrační foto

BRNO – Odpornou krádež předvedl v úterý večer v Brně-Komárově jednadvacetiletý darebák. Ten si totiž na ulici troufl na devadesátiletou stařenku, která šla na návštěvu ke své dceři.

Zloděj v Brně-Komárově důchodkyni nejprve chvilku sledoval, aby jí vzápětí z ruky vytrhl kabelku. V ní měla seniorka veškeré osobní doklady, peníze, ale i nutné léky. Jak uvedl policejní mluvčí Petr Vala, v jednom se zloděj hrubě přepočítal. Jeho zbabělý čin totiž spatřili dva pozorní svědci, kteří se za utíkajícím chmatákem neprodleně vydali a po krátkém sprintu jej bleskově dostihli a zpacifikovali. Nepomohlo mu ani to, že muž těsně před složením na zem kabelku odhodil přes plot na cizí zahradu. Recidivista z místa zákonitě putoval do policejní cely, kde si nyní počká na rozsudek. „Za troufalou krádež na stařence mu hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ doplnil Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.