Kvalita vody v některých nádržích v kraji se zhoršila

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Kvůli vysokým teplotám a nevyrovnaným srážkám přitéká do vodních nádrží v kraji málo vody, proto se zhoršuje její kvalita. Podle údajů Krajské hygienické stanice v Brně se zatím ve všech sledovaných nádržích dá koupat.

Kvůli vysokým teplotám a minimálním srážkám se voda v nádržích téměř nevyměňuje a hůře se čistí. Kvůli tomu hygienici zaznamenali zhoršení jakosti vody v některých nádržích, přestože koupat se v ní stále dá. „Příčinou aktuálního vývoje kvality vody v Brněnské údolní nádrži je klimatická změna,“ řekl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. Tento týden se kvalita vody v Brněnské přehradě oproti předchozímu týdnu zlepšila. Výjimkou je jen koupaliště Rakovec. Zhoršenou jakost vody mají i některá jiná přírodní koupaliště v Jihomoravském kraji, například rybník Suchý na Blanensku, a také přehrada Výrovice na Znojemsku, kde nálezy sinic a chlorofylu překročily limity. Mírně zhoršená jakost vody je například v přehradě Letovice na Blanensku a horní nádrži Nové Mlýny na Břeclavsku. Kompletní přehled je zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.