VIDEO: Bezpečnostní pás mu dal druhou šanci. Doma se bude dívat jen na ohořelý vrak

foto: Policie JMK

VYŠKOV – O neskutečném štěstí může mluvit devatenáctiletý řidič, který si ve čtvrtek odpoledne vyjel na testovací jízdu poblíž Kobeřic u Brna. Boural a vyvázl díky pásu jen s odřeninami.

Mladík totiž zamýšlel pořídit si starší škodovku, předtím si jí ale chtěl nejprve pořádně vyzkoušet. K tomu si ale nevybral tu nejjednodušší trasu. V nedalekých serpentinách vypůjčený automobil zřejmě ve vyšší rychlosti neuřídil, strhl řízení a ve smyku skončil v příkopu. Z karambolu mladý řidič jako zázrakem vyvázl jen s několika odřeninami, od horšího zranění ho totiž zachránil bezpečnostní pás. „Ale aby toho nešťastník neměl málo, poničený vůz jen chvilku po nehodě začal hořet. Přijet zkrotit plameny tak museli až místní hasiči, ale z auta na místě zůstal jen ohořelý vrak,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Správně používaný bezpečnostní pás je při nehodách klíčový, při nárazu totiž dokáže zabránit vážnějšímu zranění. V případě vozidel vybavených airbagy je zapnutý pás naprostou nutností. Ty totiž při nárazu vystřelují vysokou rychlostí a bez bezpečnostního pásu nás může airbag vážněji poranit. Kromě toho ale můžeme nepoužívání pásů pocítit i na naší peněžence. „Při silniční kontrole za nedodržení této zákonné povinnosti může policista udělit pokutu až do výše 2000 korun, ve správním řízení je pak pokuta ještě o 500 korun vyšší. Za přestupek navíc řidičům hrozí i připsání tří trestných bodů,“ doplnil Vala.