Motorka pod autobusem v Boskovicích: Hasiči vyprostili pět cestujících z nakloněného autobusu

foto: HZS JMK

BLANSKO – Ve středu v 6 hodin ráno na silnici 374 v ulici Mánesova v Boskovicích zasahovali hasiči ze dvou jednotek u nehody motorky a autobusu. Autobus zůstal nakloněný, hasiči vyprostili pět cestujících.

Motocyklista nezvládl předjíždění autobusu a jeho motocykl se dostal po srážce pod autobus, který zůstal u příkopu nakloněný, a proto cestující nemohli vystoupit. Motorkář byl zraněný, hasiči mu poskytli první pomoc a předali ho do péče záchranářům. Museli pak odkopat zeminu u dveří autobusu ve strouze a pomohli vystoupit pěti nezraněným cestujícím. „Pacientem byl muž středního věku se středně těžkými zraněními. Zaléčili jsme jej, dostal kyslík a zafixovali jsme jej. Po ošetření ho vrtulník transportoval na traumatologické centrum do Fakultní nemocnice v Bohunicích,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Hasiči zajistili autobus proti převrácení do příkopu, pak vytáhli motorku zpod autobusu a uklidili silnici,

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.