Přepadení jako v devadesátkách: Pokusili se o únos dcery podnikatele, ale utekla jim

Foto: Policie JMK

HODONÍN – Svérázné vyřizování údajného obchodního sporu přijde pěkně draho dvojici mužů z Vysočiny. Údajný obchodní spor, ve kterém mělo jít o neuhrazený mnohamilionový dluh, se rozhodli řešit únosem dcery a vydíráním podnikatele z Hodonínska.

Muži dlouhodobě sledovali pohyb auta dcery a minulý pátek ho zablokovali na silnici pomocí dvou aut. Jak vylíčil policejní mluvčí Pavel Šváb, přepadená žena na důraznou výzvu k vystoupení zareagovala zavřením okna. uto bylo automaticky uzamčeno. Jeden z obviněných vytáhl revolver ráže 6 mm a s jeho pomocí boční okno rozbil. Otvorem pak  nastříkal do auta pepřový sprej. Vzápětí už se v otvoru objevila zbraň a zněla výhružka zabitím a výzvy k okamžitému vystoupení a nasednutí do auta agresorů. Dramatickou situaci naštěstí přerušil příjezd cizího auta k zablokovanému místu na silnici. „Když agresoři spěchali zavřít dveře od svých aut, využila vyděšená oběť situace a pohotově utekla do auta, ve kterém jeli dva překvapení muži. Ženu odvezli na bezpečné místo a zároveň jí půjčili mobilní telefon, aby mohla kontaktovat policii,“ popsal Šváb. Na případu pak začali pracovat hodonínští policisté i kriminalisté. Zjištěné informace vedly k zadržení obou mužů ještě týž den večer havlíčkobrodskými kriminalisty. „Oba výtečníci putovali zpět na jižní Moravu, po nezbytných procesních úkonech si vyslechli obvinění ze zvlášť závažného zločinu vydírání ve stádiu pokusu. Oběma hrozí v případě prokázání viny trest v rozmezí 5 až 12 let,“ doplnil Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.