Srážku osobního auta s vlakem na přejezdu ve Vracově řidič přežil

foto: HZS JMK

HODONÍN – Ve čtvrtek před polednem se stala železniční nehoda osobního auta na železničním přejezdu ve Vracově v ulici Na rybníčku. Po srážce s osobním vlakem řidič vyvázl bez vážnějších poranění.

Po srážce s vlakem zůstalo auto na kolejích dále od přejezdu. Na místo přijela sanitka záchranářů. „V péči jsme měli mladého muže. Pacient byl při vědomí bez vážnějšího zranění. Zkontrolovali jsme ho, ošetřili a převezli jsme jej na chirurgické oddělení Nemocnice Kyjov,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Hasiči pomáhali lidem vystoupit z vlaku, ve kterém jelo 24 cestujících a dva členové posádky, všichni byli bez zranění. Podle policejního mluvčího Pavla Švába bylo světelné signalizační zařízení na přejezdu plně funkční. Provoz na trati byl zastaven, mezi stanicemi Vlkoš a Bzenec jezdily náhradní autobusy. Železničáři místo zprůjezdnili před čtvrtou hodinou odpoledne.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve čtvrtek odpoledne omezila provoz na železnici také porucha elektrické vlakové soupravy InterPanter u Rakvic na Břeclavsku. Vlak zůstal stát zřejmě po technické závadě. Asi 90 cestujících přestoupilo do jiné vlaku. Dvě ženy skončily v péči záchranářů kvůli možné dehydrataci. Pomáhaly jim tři hasičské jednotky.

foto: Radary on line