Nehoda na I/52 u Perné: Z kamionu unikla hořlavá chemikálie

foto: HZS JMK

BŘECLAV – V sobotu se stala dopravní nehoda kamionu a osobního auta na silnici I/52 u obce Perná na Břeclavsku. Dva cestující z osobního auta skončili v péči záchranářů. Silnice byla v místě nehody několik hodin uzavřená.

Po půl sedmé ráno vyjely jednotky hasičů k dopravní nehodě kamionu a osobního auta na silnici I/52 u obce Perná na Břeclavsku. Kamion sjel po nehodě ze silnice a převrátil se na střechu. Převážel 20 kontejnerů IBC s nebezpečnou chemickou látkou. Šlo o pryskyřici na bázi styrenu, která je vysoce hořlavá a zdraví škodlivá. Velitel zásahu si proto nechal na místo povolat speciální techniku pro zajištění místa nehody proti požáru. Na místě nehody zasahovaly čtyři profesionální hasičské jednotky a také mobilní chemická laboratoř hasičů z Tišnova. „Hasiči zajistili protipožární ochranu během vyprošťování kamionu a překládky kontejnerů. Průběžně při tom měřili koncentrace nebezpečných látek v okolí. O úniku několika stovek litrů chemikálie z jednoho poškozeného kontejneru informoval velitel zásahu orgán životního prostředí,“ popsal zásah mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Během zásahu byl provoz na silnici I/52 zastaven a odkláněn na objízdnou trasu. Krátce po druhé hodině odpoledne hasiči zásah ukončili a velitel zásahu předal místo nehody policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.